Knihovna

V dětském oddělení městské knihovny čeká na děti ČTENDA, nový maskot a kamarád 

Viděli jste už nového maskota dětského oddělení naší knihovny? Je to netopýrek Čtenda. Určitě se ptáte, kde se u nás vzal? Nejspíš přiletěl na podzim s čarodějnicí Knihomůrou. Na cimbuří naší vily Karoly mu byla zima a tak se schoval v dětském oddělení. Ukázalo se, že je to netopýr sečtělý a knížky se mu líbí. Moc rád má také děti. Tak u nás zůstal. V noci hlídá knihovnu a čte a během dne si povídá s malými čtenáři. Můžete se s ním potkat i Vy. Až si přijdete půjčit knížky, každému z Vás dá Čtenda svou záložku. A pokud přijdete do knihovny poprvé a stanete se novým čtenářem, čeká na Vás i sladké Čtendovo překvapení. 

Se Čtendou si můžete povídat nejen v knihovně, ale také třeba na facebooku. Bude Vám pravidelně psát jaké knížky má opravdu rád, kam je možné zajít za kulturou i další zajímavé zprávy. Určitě ho tedy sledujte!

Autorem výtvarné podoby maskota Čtendy je oceňovaný animátor a ilustrátor Lukáš Urbánek, absolvent filmové a televizní grafiky na VŠUP. V soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2007 získal první místo za komiks Adamův deník. Knihy o Dr. Rackovi byly oceněny Zlatou stuhou a nominací na cenu Czech Grand Design. Za své ilustrace obdržel rovněž ocenění nejkrásnější knihu roku 2011 (Komiksová etiketa) a výtvarný počin roku 2012 (Hurá na kajak!). S jeho ilustracemi se setkávají děti také v učebnicích matematiky Hejnovou metodou. Zabývá se i animací. Spolupracuje s bejbypankovým sdružením Kašpárek v rohlíku a pro děti pravidelně pořádá komiksové dílny a workshopy.

S ilustracemi Lukáše Urbánka jste se mohli seznámit na výstavě Doktor Racek na Věži, která v galerii Ve Věži proběhla v roce 2013, nebo při další výstavě ilustrací časopisu Raketa, které byly vystaveny Ve Věži na počátku roku 2017. Knížky ilustrované Lukášem Urbánkem budou k nahlédnutí během měsíce února na malé výstavce v naší knihovně.Ahoj, já jsem Čtenda!

nejbližší akce v knihovně | program | divadlo | film | hudba | ostatní | pro děti | pro školy | přednášky a kurzy | výstavy
Info: Nebyly nalezeny žádné akce.

Všechny akce

Kde nás najdete

Husova 40–41, 276 01 Mělník

Partneři

mesto-melnik   melnicka-radnice    melnicek    radio1    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik 

Zpět nahoru