Dračí doupě v knihovně

Pravidelné setkávání nad pravidly, kostkami, osobními deníky a vším ostatním, co patří ke hraní na hrdiny podle ryze českého herního systému Dračí doupě + od vydavatelství Altar. Hrdiny očekává originální herní svět vytvořený na míru.

Hru vede Paní jeskyně Vanda Zandlová, která momentálně cílí aktivitu na dospívající hráče.

Setkání probíhá v klubu MKM každou druhou sobotu od 9:00 do 12:00 a je veřejně přístupné i pro nehrající zvědavé návštěvníky knihovny.

Stávající kampaň, jak říkáme našemu příběhu, je nazvaná Hasťova krutopřísná grilovačka. Ačkoliv samotná hra předpokládá alespoň trochu znalost principů hraní her na hrdiny (z anglického RPG role-playing game), nejedná se o nic, v čem by se i naprostý nováček ztratil. Kampaň je zcela originální a momentálně není možné ji sehnat kdekoliv jinde na světě. Ve spolupráci s hráči spadá hra žánrem do humorné fantasy.

Současná herní skupina může ještě přijmout ještě jednoho stálé hráče. Po dohodě s Paní jeskyně je také možné připojit se ke hře pouze dočasně jako takzvaná neherní postava, kterou skupina dobrodruhů cestou potká.

Královy meče –⁠ Ornitologie pro mírně podnapilé:

Svatý král Nikkitan Dentaci, první svého jména, dal za úkol svým Královým mečům postarat o jednoho muže: markýze Alistaira Leviathana Trivia de Lete, jehož samotná existence ohrožuje královu osvícenou vládu. Odhodlaná a všeho schopná čtveřice se tedy vydala napříč celým světem Cerulkany najít jednoho jediného muže, o němž (téměř) všichni mají za to, že je už deset let po smrti.

Tři z Králových mečů –⁠ hbitý a vynalézavý Gerris, přírody znalá Tanghe'ren, a síly astrálu ovládající Sau'suke se svojí odvážnou kachnou Kach'nou –⁠ se vydali markýze de Lete najít. Cestou se spřátelili s roztržitým čarodějnickým učněm Velesem a společnými silami markýze nejenom našli, ale i přesvědčili, aby se řešení delikátní situace obešlo bez obrovského krveprolití. Přesvědčili totiž spřáteleného démona Hasturiatha (pro přátele Hasťa), aby jim pomohl celou záležitost urovnat, za malou protislužbu, samozřejmě.

Královy meče –⁠ Hasťova krutopřísná grilovačka:

Zadarmo ani kuře, natož démon. Než Hasturiath vyřeší spory mezi svatým králem Nikkitanem a bývalým markýzem de Lete, vymínil si od naší troufalé čtveřice, že mu pomohou nachystat jeho naprosto fantastickou grilovací párty. Hasturiath totiž považuje astrální sféry za naprosto nudné místo k existence a rozhodl se se natrvalo usadit na Cerulkaně, ale aby si mohl udržet hmotnou podobu, musí neustále jíst. Gerris, Tanghe'ren, Sau'suke, Veles (a Kach'na) byli pověřeni roznesením pozvánek šesti z Hasturiatových přátel a známých. Mezi tím, co se je snaží najít, potřebují také vymyslet, jak zařídit, aby se démoni na párty nedostavili, protože jinak dozajista sežerou celý svět, našimi hrdiny počínaje.

Prvním z démonů, kterého skupina našla, byla Požíračka světla, samozvaná královna nebezpečných a krutých lesních víl. Ačkoliv pozvánku doručili, hrozilo, že je vílí královna nepustí ze svých spárů. Naštěstí se s ní dokázali domluvit, že jim ponechá jejich svobodu a životy výměnou za doručení posvátného elfího artefaktu kamsi do hlubin tajemného Podzemí.

 

lektor Paní jeskyně: Vanda Zandlová
e-mail: v.zandlova@mekuc.cz

Partneři

Podporovatelé a partneři Mekuc:

mesto-melnik           region-cesky_rozhlas       

 

Mediální partneři Mekuc:

melnicka-radnice          

Spolupráce:

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR              

Zpět nahoru