OP&K: Animované příběhy

Začátek: 12. 2. 2021 | 14.00
Konec: 18. 4. 2021 | 20.30
Vstupné: zdarma

vstupenky

Ilustrátorské a designérské duo MgA. Pavla Šnajdarová a MgA. Ondřej Mladý vytváří projekty, kde ilustrace přesahuje do jiných oborů a je třeba se zabývat například specifickými materiály nebo řešením prostorových objektů.
Výstava v galerii Ve Věži nabídne ilustrace z různorodých projektů, na základě kterých pak vznikají  animované filmy a projekce. Součástí kolekce budou také autorské tisky ze série Herbarium, Faunarium, Les aj. na ručním papíře různého typu.
Samostatným projektem dvojice je výroba animačních objektů, inspirovaných mechanickými stroji využívanými před nástupem filmu (například zoetrope, mutoscope a jiné), které využívá během svých workshopů. Pomocí těchto objektů lze jednoduše přehrát krátkou animaci bez použití počítače či jiného zobrazovacího zařízení s obrazovkou.

Ondřej Mladý je absolventem UMPRUM v ateliéru Architektura u profesora Ivana Kroupy. Pracuje na volné noze na pomezí architektury, designu, animace a ilustrace. Zabývá se zejména technickými částmi objektů a animací.

Pavla Šnajdarová vystudovala pražskou Umprum v ateliéru Filmová a televizní grafika. Pracuje na volné noze jako ilustrátorka. Vytváří zejména jemné, snové, ale a i detailně propracované ilustrace na téma přírody, pohádkových příběhů a čisté fantazie.

Výstava je součástí koncepční linie našeho programu, která se zaměřuje na tvoru uměleckých dvojic (v předchozích měsících toto téma otevřela výstava studia Upupaepop). Fenomén tvorby ve dvojici je zajímavý například díky pestrosti a variabilitě, kterou práce ve dvojici umožňuje, originálnímu stylu spolupráce každé dvojice nebo kombinací technik, která v rámci společné práce vzniká. I když není tento model spolupráce v dějinách umění ničím novým, současné mladé umělecké dvojice přistupují k tvorbě v novém kontextu se současným světem a tvoří osobitým způsobem, který stojí za to zmapovat.

 

 

Partneři

Děkujeme za podporu:

mesto-melnik                   

Děkujeme za spolupráci:

melnicka-radnice    region-cesky_rozhlas    detske_radio_melnik   

 

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR          

Zpět nahoru