Mělnické kulturní centrum / Divadla

V sezoně 2018/19 budou na programu Masarykova kulturního domu každý měsíc jedno až dvě divadelní představení hostujících divadelních souborů. Diváky čeká pestrý výběr žánrů i inscenačních postupů, autorská díla i časem prověřené texty, komorní inscenace i bohatě obsazená představení.

Představení 1. pololetí 2018/19

25.9. v 19 hodin – MKD
DOBRÝ PROTI SEVERÁKU
3D Company | autor: Daniel Glattauer, Ulrike Zemme | překlad: Michal Kotrouš | režie: Martin Vokoun
hrají: Anna Fixová, Daniel Bambas

Romantická tragikomedie je adaptací populárního rakouského románu v e-mailech, který vyšel v roce 2016 a okamžitě se stal knižním bestsellerem. Emmi Rothner chce po mailu zrušit předplatné časopisu Like, ale kvůli překlepu dostane její e-mail Leo Leike. Začne tak nezvyklá korespondence. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: jakou má jejich virtuální vztah šanci ve skutečném světě?

4.10. v 19 hodin – MKD
ČAPEK
Městská divadla pražská – Divadlo Rokoko | režie: Pavel Khek | dramaturgie: Věra Mašková | hudba: Vladimír Nejedlý
hrají: Jiří Hána, Milan Kačmarčík, Máša Málková, Stanislava Jachnická, Viktor Dvořák, Jitka Smutná, Hana Doulová a další

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.
Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

24.10. v 19 hodin – MKD
MANDARÍNKOVÁ IZBA
Bratislavské hudobné divadlo | autor: Robert Thomas | režie: Ĺubomír Vajdička
hrají: Zuzana Tlučková, Maroš Kramár, Pavol Topoľský, Bibiana Ondrejková

Komedie plná francouzské duchaplnosti a šarmu nabízí několik zajímavých příběhů lidí ve vtipných krátkých jednoaktovkách s překvapivým, někdy přímo detektivním závěrem. Čtyři herci se v nich převtělují do více postav a osudů. Příběhy se odehrávají v malém pařížském hotelu, v záhadném pokoji, kterému se říká mandarinkový a který má svůj vlastní příběh.

5.11. v 19 hodin – MKD
TŘETÍ PRST NA LEVÉ RUCE
Divadlo Na Fidlovačce | autor: Dermot Canavan | překlad: Jan a Adéla Šotolovi | režie: Martin Vokoun
hrají: Iva Pazderková, Martina Randová

Hořkosladké drama o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění. Dvě sestry, Niamh a Grace k sobě měly kdysi velmi blízko. Když se setkávají nad krabicí fotografií z dětství a dospívání, dávno zasuté vzpomínky znovu ožívají. Postupně rozkrývají svůj komplikovaný vztah s autoritativním otcem, citlivé období se svoji milovanou maminkou i to, proč se jejich cesty na čas rozešly.

10.12. v 19 hodin – MKD
PERFECT DAYS
Pantheon production | autor: Liz Lochheadová | překlad: David Drozd | režie: Petr Kracik
hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Petra Jungmanová

„Pro ženy, které chtějí být šťastné, a muže, kteří se toho nebojí.“
Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají. Romantická a svižná komedie, která netradičním způsobem ironizuje (anti)feministická klišé.

8. 1. 2019 v 19 hodin – MKD
PUSŤTE DONNU K MATURITĚ!
Představení Divadla Pod Palmovkou – Palm Off | režie: F. X. Kalba | autor textu: Dianiška Tomáš
hrají: Tomáš Dianiška, Jan Hušek, Erika Stárková, Tereza Dočkalová, Kamila Trnková, Vendula Fialová, Ivana Wojtylová, Jakub Albrecht, Jiří Panzner, Robert Mikluš, Anna Bura

Čágo bélo, šílenci. Je právě tolik, kolik je a vaše oblíbené Studio Palm OFF přináší epizodu z vašeho dospívání. Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem a mami, tati, Dylan pije! Nechceš si o tom promluvit? Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko. Kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly high a kdy jsme trsali na Spice girls.

24.1. 2019 v 19.00 hodin – MKD
NORA
Divadlo Pod Palmovkou | autor: Henrik Ibsen | překlad: František Fröhlich | režie: Jan Nebeský
hrají: Tereza Dočkalová, Jan Teplý, Jan Hušek, Kateřina Holánová, Radek Valenta a další

Manželství Nory a Torvalda Helmerových se zdá být vzorově šťastné. On dělá kariéru a ona je tou nejroztomilejší oddanou manželkou, jakou si ctižádostivý muž může přát. Leč v nedávné minulosti se Nora v zájmu svého manžela dopustila drobného podvodu. A teď je v pasti vyděrače. Slavná Ibsenova hra, která byla ve své době naprosto skandální, je dnes kupodivu stále aktuální. Závěrečné rozhodnutí ženy Nory působilo tehdy nemravně emancipovaně a autorův ironický nadhled se v současnosti týká nejen tohoto rozhodnutí, ale už i samotné panenky Nory. Tereza Dočkalová získala Cenu Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon.

Předprodej vstupenek začíná obvykle 2 měsíce před konáním představení (ve výjimečných případech i dříve).

Našim pravidelným návštěvníkům nabízíme Předplatné 4 ze 7 se zvýhodněným vstupným, stálým místem v hledišti dle vlastního výběru a dárkem.

Aktuální akce

Zobrazit celý program