Mělnické kulturní centrum / Divadla

V sezoně 2016/17 budou na programu Masarykova kulturního domu každý měsíc jedno až dvě divadelní představení hostujících divadelních souborů. Diváky čeká pestrý výběr žánrů i inscenačních postupů, autorská díla i časem prověřené texty, komorní inscenace i bohatě obsazená představení.

Přehled představení 1. pololetí 2017

23. 3. 2017 v 19.00 – MKD
LISTOPAD
Divadlo ABC, překlad: Ester Žantovská, režie: Petr Svojtka
Hrají: Michal Dlouhý, Jiří Hána, Jaroslav Vlach, Lenka Zbranková a Zdeněk Vencl
Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?
Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident připravuje na novou prezidentskou volbu. Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

26. 4. 2017 v 19.00 – MKD
KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?
Městská divadla pražská, překlad: Jiří Josek, režie: Petr Svojtka
Hrají: Veronika Gajerová, Aleš Procházka, Veronika Khek Kubařová a Viktor Dvořák
Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her je sondou do partnerských vztahů. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří býtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek,jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných. Inscenace získala Cenu studentské poroty na festivalu Young for young 2016.

12. 5. 2017 v 19.00 hodin – MKD
PANKRÁC 45
Švandovo divadlo, scénář a režie: Martina Kinská
Hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi, Eva Josefíková, Andrea Buršová, Bohdana Pavlíková
Konec léta roku 1945. V jedné cele se v pankrácké věznici sejdou herečky Adina Mandlová a Lída Baarová, Hana Krupková, spolupracovnice parašutistů výsadku SILVER A, židovka Julie a neznámá žena. Kdo z nich bude odsouzen? Hra vznikla na základě skutečných životních událostí jednotlivých postav. Představení získalo nominaci na cenu divadelní kritiky v kategorii „Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2015“.

22. 5. 2017 v 19.00 – MKD
KYTICE
Klicperovo divadlo Hradec Králové
autor a režie: Karel Brožek
hrají: Martina Eliášová, Zora Valchařová-Poulová, Marta Zaoralová, Kristýna Kociánová, Natálie Holíková, Marie Poulová, Miroslav Zavičár
Kytice jako národní poklad, otevírající svět magických balad a moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli. Sbírka Karla Jaromíra Erbena (1853) nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením “povinná školní četba“…

19. 6. 2017
SEK
Dejvické divadlo, autor hry: David Doubt, režie: Ivan Trojan
Hrají: Klára Melíšková, Veronika Khek Kubařová, Martin Myšička, Hynek Čermák, Matěj Kroupa
Hra o lidech, kterým se zastavil výtah. A to se všemi významy, které v sobě tato věta nese. Pět postav, které jsou okolnostmi donucené zastavit se a setrvat společně v prostoru dvakrát dva metry, aniž by dopředu věděly, kdy a zda se z něj dostanou. Důležité je nejenom zjistit, proč se s nimi výtah zastavil, ale možná důležitější je uvědomit si, co se musí stát, aby se znovu rozjel.

Předprodej vstupenek začíná obvykle 2 měsíce před konáním představení (ve výjimečných případech i dříve).

Našim pravidelným návštěvníkům nabízíme Předplatné 4 z 5 se zvýhodněným vstupným, stálým místem v hledišti dle vlastního výběru a dárkem.

Aktuální akce

Zobrazit celý program