Mělnické kulturní centrum / Divadla

V sezoně 2016/17 budou na programu Masarykova kulturního domu každý měsíc jedno až dvě divadelní představení hostujících divadelních souborů. Diváky čeká pestrý výběr žánrů i inscenačních postupů, autorská díla i časem prověřené texty, komorní inscenace i bohatě obsazená představení.

Přehled představení 2. pololetí 2017

26. 9. 2017 v 19.00 hodin – MKD
NEVIM
A studio Rubín | výprava: Milan David | režie: Vojtěch Štěpánek
Hrají: Kristýna Leichtová, Anna Stropnická; ze záznamu Dana Batulková, Ondřej Pavelka
Komediální dialog na vážné téma. Znaky generace současných třicátníků jsou Nevázanost, Nezávislost, Individualita a Svoboda. Ale není to ve skutečnosti Nedospělost a Nepřipravenost? Dvě třicátnice různých generací. Kristýna je v kómatu, Anička je zbouchnutá. Jedna bez druhé svou životní situaci nepochopí, nevyřeší, nepřežije…

26. 10. 2017 v 19.00 hodin – MKD
BALADA PRO BANDITU
Divadlo A. Dvořáka Příbram | autor: Milan Uhde, Miloš Štědroň | režie: Milan Schejbal | hudba: Matěj Voda
Hrají: Pavel Batěk, Anna Fixová, Lukáš Král, Martin Dusbaba, Vladimír Senič a další
Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. Málokdo tehdy tušil, že text napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde (jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil). V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film (v režii Vladimíra Síse). Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů.

21. 11. 2017 v 19.00 hodin – MKD
NOVECENTO (Magické piáno)
Divadlo Viola | režie: Lucie Bělohradská
Hrají: David Prachař, Emil Viklický
Legenda o zázračném klavíristovi.
Jediný herec, jeden vynikající klavírista, diváci doslova na dosah ruky a společně sdílený skvělý příběh – to jsou ingredience, které činí z této inscenace zážitek, který si nesmíte nechat ujít.
Novecento se odehrává na lodi, která pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou. Novecento je jméno odloženého novorozeněte, jež námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil hrát na piáno tak, „že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval”...
Inscenace je koncertem pro dva muže: herce Davida Prachaře a klavíristu Emila Viklického. David Prachař za svůj výkon také obdržel Cenu Thálie.

1. 12. 2017 v 19.00 hodin – MKD
ZABIJÁK JOE
Divadlo Kalich | autor: Tracy Letts | překlad: Jiří Josef | režie: Petr Svojtka
Hrají: Igor Chmela, Ivana Jirešová, Marek Taclík, Ivan Lupták, Anna Fialová
Kultovní lovestory z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse je černá komedie o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy. Humor a atmosféra americké chudinské kolonie jsou základními prvky nesmírně vtipné a zároveň nervy drásající hry, ve které od začátku až do konce nebudete tušit, jak se věci vyvinou.

17. 1. 2018 v 19.00 hodin – MKD
CYRANO
Divadelní spolek Kašpar | autor: Edmond Rostand | překlad: Jindřich Pokorný | režie: Jakub Špalek hudba: Michal Pavlíček
Hrají: Martin Hofmann, Jitka Čadek Čvančarová, Jan Jankovský, Lukáš Jůza, Miloslav Tichý a další
„Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií… Jak známo, velký nos velkého ducha značí…“ Příběh plný hrdosti a lásky, který rozhodně nezestárnul. Klasická romantická hra, kterou Kašpaři představují jako tragickou komedii o člověku, jehož nezávislost je tvrdě vykoupena bolestí a smutkem.

Předprodej vstupenek začíná obvykle 2 měsíce před konáním představení (ve výjimečných případech i dříve).

Našim pravidelným návštěvníkům nabízíme Předplatné 4 z 5 se zvýhodněným vstupným, stálým místem v hledišti dle vlastního výběru a dárkem.

Aktuální akce

Zobrazit celý program