Mělnické kulturní centrum / Divadla

V sezoně 2017/18 budou na programu Masarykova kulturního domu každý měsíc jedno až dvě divadelní představení hostujících divadelních souborů. Diváky čeká pestrý výběr žánrů i inscenačních postupů, autorská díla i časem prověřené texty, komorní inscenace i bohatě obsazená představení.

Přehled představení 2. pololetí 2017

26. 9. 2017 v 19.00 hodin – MKD
NEVIM
A studio Rubín | výprava: Milan David | režie: Vojtěch Štěpánek
Hrají: Kristýna Leichtová, Anna Stropnická; ze záznamu Dana Batulková, Ondřej Pavelka
Komediální dialog na vážné téma. Znaky generace současných třicátníků jsou Nevázanost, Nezávislost, Individualita a Svoboda. Ale není to ve skutečnosti Nedospělost a Nepřipravenost? Dvě třicátnice různých generací. Kristýna je v kómatu, Anička je zbouchnutá. Jedna bez druhé svou životní situaci nepochopí, nevyřeší, nepřežije…

26. 10. 2017 v 19.00 hodin – MKD
BALADA PRO BANDITU
Divadlo A. Dvořáka Příbram | autor: Milan Uhde, Miloš Štědroň | režie: Milan Schejbal | hudba: Matěj Voda
Hrají: Pavel Batěk, Anna Fixová, Lukáš Král, Martin Dusbaba, Vladimír Senič a další
Příběh Nikoly Šuhaje loupežníka, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, se dočkal jevištní muzikálové verze v 70. letech minulého století v brněnském Divadle na provázku. Málokdo tehdy tušil, že text napsal minulému režimu nepohodlný a zapovězený Milan Uhde (jako autor byl oficiálně uveden režisér první inscenace Zdeněk Pospíšil). V roce 1978 byl podle této divadelní hry natočen stejnojmenný film (v režii Vladimíra Síse). Od té doby stačili Nikola, jeho láska Eržika, Mageri, zbojníci, četníci a další hrdinové příběhu získat nesmrtelnost a písně nesmazatelně zlidovět – alespoň v paměti a srdcích svých diváků a posluchačů.

21. 11. 2017 v 19.00 hodin – MKD
NOVECENTO (Magické piáno)
Divadlo Viola | režie: Lucie Bělohradská
Hrají: David Prachař, Emil Viklický
Legenda o zázračném klavíristovi.
Jediný herec, jeden vynikající klavírista, diváci doslova na dosah ruky a společně sdílený skvělý příběh – to jsou ingredience, které činí z této inscenace zážitek, který si nesmíte nechat ujít.
Novecento se odehrává na lodi, která pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou. Novecento je jméno odloženého novorozeněte, jež námořníci objevili v podpalubí. V průběhu let se chlapec naučil hrát na piáno tak, „že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval”...
Inscenace je koncertem pro dva muže: herce Davida Prachaře a klavíristu Emila Viklického. David Prachař za svůj výkon také obdržel Cenu Thálie.

1. 12. 2017 v 19.00 hodin – MKD
ZABIJÁK JOE
Divadlo Kalich | autor: Tracy Letts | překlad: Jiří Josef | režie: Petr Svojtka
Hrají: Igor Chmela, Ivana Jirešová, Marek Taclík, Ivan Lupták, Anna Fialová
Kultovní lovestory z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse je černá komedie o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy. Humor a atmosféra americké chudinské kolonie jsou základními prvky nesmírně vtipné a zároveň nervy drásající hry, ve které od začátku až do konce nebudete tušit, jak se věci vyvinou.

17. 1. 2018 v 19.00 hodin – MKD
CYRANO
Divadelní spolek Kašpar | autor: Edmond Rostand | překlad: Jindřich Pokorný | režie: Jakub Špalek hudba: Michal Pavlíček
Hrají: Martin Hofmann, Jitka Čadek Čvančarová, Jan Jankovský, Lukáš Jůza, Miloslav Tichý a další
„Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií… Jak známo, velký nos velkého ducha značí…“ Příběh plný hrdosti a lásky, který rozhodně nezestárnul. Klasická romantická hra, kterou Kašpaři představují jako tragickou komedii o člověku, jehož nezávislost je tvrdě vykoupena bolestí a smutkem.

30. 1. 2018 v 19.00 hodin – MKD
PROTON !!!
Divadlo Vosto5 | Režie: Ondřej Cihlář | Námět a scénář: Ondřej Cihlář a Petr Marek | Producent: Petr Prokop a Vosto5 | Hudba a zvukový design: Petr Marek a Vosto5 | Projekce: Martin Bražina | Výkonná produkce: Jeník Tyl
Hrají: Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka/Robert Mikluš, Tomina Jeřábek, Petr Marek, Petr Prokop a Bára Mišíková
Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely PROTON, která byla umlčena těsně předtím, než se stala slavnou.
Strhující příběh zapomenuté hudební legendy, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali asi mnohem více. S hudební kometou zataženého nebe hluboké normalizace je totiž propleteno nevídané množství osudů současných hudebníků.

Přehled představení 1. pololetí 2018

8. 2. 2018 v 19.00 hodin – MKD
CHAPLIN
Městské divadlo Mladá Boleslav | režie: Pavel Khek | dramaturgie: Lenka Smrčková
scéná: Michal Syrový
Hrají: Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Hana Marie Maroušková, Aleš Petráš, Svatava Milková, Petr Mikeska a další
Směšně neveselý a nevesele směšný příběh „krále komiků“. Osud Charlese Spencera Chaplina by vydal na několik divadelních her. Jeho čtyři manželky by vydaly na slušnou tragikomedii, jeho vztah k nemocné matce je jímavá a citlivá balada, jeho dar najít v každé lidské situaci humor je groteska grotesknější než jeho grotesky filmové. Chaplinův život jakoby mapoval pohnuté osudy 20. století.

21. 3. 2018 v 19.00 hodin – MKD
ODVOLÁNÍ
Divadlo v Řeznické | autor: Bill C. Davis | režie a výprava: Miroslav Táborský
Hrají: Miroslav Táborský, Filip Cíl
Mark Dolson – student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze, pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty, zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor otec Farley.

6. 4. 2018 v 19.00 hodin – MKD
MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ
Divadlo na Jezerce | autor: Eric-Emmanuel Schmitt | překlad: Michal Lázňovský
režie: Jan Hřebejk
Hrají: Nataša Burger, Jaroslav Dušek
Souboj mezi mužem a ženou, ve kterém jde o život. Komorní tragikomedie je pohledem na manželství v dnešní době. Na to manželství, o kterém se na jedné straně říká, že je institucí zastaralou a které je neustále zpochybňováno, ale bez něhož si svůj život většina z nás nedovede představit.

10. 5. 2018 v 19.00 hodin –MKD
ODHALENÁ PRAVDA
StageArtCZ a Divadlo Bolka Polívky | autor: Dave Simpson | překlad: Dana Hábová
režie: Petr Halberstadt
Hrají: Gabriela Míčová, Markéta Častvaj Plánková/Petra Špindlerová, Daniela Choděrová/Klára Apolenářová, Alena Bazalová/Anežka Rusevová, Hana Kusnjerová/Anna Stropnická, Alžběta Vaculčiaková/Natálie Tichánková
Hrdinky povznášející a nadějeplné komedie přivedly na kurz pole dance nejrůznější důvody. Ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, využijí nabyté taneční zkušenosti ve prospěch charitativního projektu. Výzvou všem ženám a oslava ženské síly, která se dokáže vzepřít nepřízni osudu. Tuto podnětnou hru pro ženy, o ženách, by rozhodně měli vidět i muži (pokud ovšem nemají strach)!

5. 6. 2018 v 19.00 hodin – MKD
VINCENC
Klicperovo divadlo Hradec Králové | autor: Torben Betts | překlad: Michal Zahálka
režie: Petr Štindl
Hrají: Natálie Řehořová, Jiří Zapletal, Kamila Sedlárová, Jan Vápeník
Česká premiéra úspěšné britské komedie, která tematizuje podstatné a nejen humorné aspekty života v současném světě a která kromě precizních dialogů, spousty humoru i vážných témat nabízí velké herecké příležitosti pro čtyři skvělé herce.

Předprodej vstupenek začíná obvykle 2 měsíce před konáním představení (ve výjimečných případech i dříve).

Našim pravidelným návštěvníkům nabízíme Předplatné 4 z 5 se zvýhodněným vstupným, stálým místem v hledišti dle vlastního výběru a dárkem.

Aktuální akce

Zobrazit celý program