Turistické informační centrum / Doprava

Město Mělník leží na křižovatce významných dopravních cest, představované silnicemi první třídy (I/9 a I/16) napojenými na rychlostní komunikace, dvěma železničními tratěmi (celostátní trať č. 072: Lysá n. L. – Všetaty – Mělník – Děčín a regionální trať č. 076: Mělník – Mladá Boleslav – Stará Paka) a splavnou říční cestou Mělník – Hamburk.

V Mělníku jsou dvě železniční stanice (železniční stanice Mělník a železniční stanice Mělník – Mlazice).

V lokalitě města Mělníka – Pšovka se nachází přístav Mělník, který plní zejména obchodní funkci s možností využití navazující železniční a silniční sítě. Vedle „starého“ mostu (od roku 2012 nesoucího jméno Josefa Straky) je vybudováno přístaviště pro osobní lodní dopravu.

Dopravní obslužnost Mělníka je zajištěna hustou sítí autobusových spojů. Těžiště autobusové dopravy je situováno do prostoru autobusového nádraží, které je napojené na hlavní vnitroměstské pěší osy a pěší trasou na nedaleké vlakové nádraží.

V Mělníku je provozována linka městské autobusové dopravy. K dopravě do Mělníka je možné využít i cyklotras a cyklostezek.

Parkování turistických autobusů na autobusovém nádraží v ulici Bezručova. V případě potřeby lze vysadit turisty na autobusové zastávce v ulici Fibichova v centru, poté autobus odjede čekat na autobusové nádraží. Vjezd autobusů na náměstí Míru ani k zámku není možný.

Taxislužby
Taxi Marian 732 576 400
Taxi Jenda 737 111 306
Taxi Jaruška 723 035 394
Taxi Přema 732 232 252

Cyklobusem po Kokořínsku

Po trase Mšeno – Dubá – Doksy můžete cestovat cyklobusy společnosti Kokořínský SOK. Jízdní řády najdete na http://www.kokorinskysok.cz.

Další dopravní informace najdete na oficiálních webových stránkách města.

Aktuální akce

Zobrazit celý program