Program / Zelňačka

začátek: středa, 9. 8. 2017, 20.00 hod., radniční dvůr Mělník

konec: středa, 9. 8. 2017, 21.30 hod.

vstupné: 150 Kč

Komedie z francouzského venkova

Poutavý příběh, ve kterém se autor vrací ke krásám prostého života na panenském venkově.
Ten postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.

Autor novely René Fallet (4. 12. 1927 – 25. 7. 1983) za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří „Fanfán tulipán“ (původní scénář), „Šeříková slavnost“, „Idiot v paříži“ a „Zelňačka“, kterou proslavil film s Luis de Funès. V České republice má „Zelňačka“ mnoho literárních fanoušků.

Účinkují:

Oldřich Vízner
Otakar Brousek ml.
Vojtěch Záveský
Barbora Jánová
Jan Szymik

Upozornění:

V případě velmi nepříznivého počasí se představení ruší. Vstupenka v tomto případě platí jako poukaz na nákup jiné vstupenky na divadelní představení dle vlastního výběru, zakoupené do konce roku 2017 v běžných časech předprodeje v MKD nebo v TIC. Vstupné se nevrací.

Aktuální informace naleznete v den konání představení na www.mekuc.cz v odkazu Novinky.
VSTUPENKY ON-LINE