Program / Mělnické vinobraní 2018

začátek: pátek, 14. 9. 2018, 14.00 hod., Mělník

konec: neděle, 16. 9. 2018, 18.00 hod.

vstupné: 200 Kč

Tradiční slavnost vína

Navštivte kolébku vinařské tradice v Čechách a vychutnejte si atmosféru historického města na soutoku Labe a Vltavy.

Mělnické kulturní centrum pro návštěvníky vinobraní zajišťuje produkci dobové scény, dramaturgicky připravuje páteční, nedělní a sobotní večerní program na dobové scéně a dále organizuje řemeslný jarmark v ulicích Husova, Svatováclavská a Česká.

Program:

TEK

Hlavní scéna
14:00 Slavnostní vyzvánění zvonů chrámu sv. Petra a Pavla
14:10 BUBENÍCI ZUŠ MĚLNÍK – vystoupení žáků a studentů z třídy bicích nástrojů
14:30 PĚVECKÝ SBOR ZUŠ MĚLNÍK –
15:30 TOMÁŠ HOMUTA TRIO – oblíbený mělnický bluesový pianista se svými hosty
17:00 STEAMBOAT STOMPERS – legendární dixie slavící 50 let úspěšné činnosti
18:45 REGINALD – populární mělnický rapper
20:30 MIG 21 – snadné je žít, pokud vás baví Jiří Macháček
22:15 WOHNOUT – svaz českých bohémů s nezaměnitelným zvukem
23:40 COLOSAL – jedna z nejstarších mělnických kapel a návrat do 90sátek, kdy vytahaný svetr byl základ večerní róby

Country scéna
15:30 ASM – mělnické folkové seskupení s vlastní tvorbou
17:00 MODROTISK – bluegrass band
18:30 BAŤA A KALÁBŮV NĚŽNÝ BEAT – poetické blues a bigbeat oblíbeného písničkáře
20:00 CHLAPI V SOBĚ – kapela z Českého Krumlova která hraje československý pop rock vždy po svém

Dobová scéna
15:40 BROUČCI – loutková pohádka i pro nejmenší
16:45 PETR SOVIČ & GRAMOFON – program Vzpomínky zůstanou – česká populární hudba 50. – 70. let minulého století
18:30 VYSTOUPENÍ CIMBÁLOVÉ MUZIKY ALEXANDRA VRÁBELA – lidové písně s cimbálovou kapelou
20:00 ORCHESTR JEŽKOVY STOPY – český swing 20. století
21:30 TRIKOLORA – snová ohnivá show divadla Amanitas inspirovaná barvami české vlajky

Královská pohádková scéna
15:00 Úvodní zámecká pohádka
15:30 – 17:00 Tvořivá dílna – (výroba odznaků se zámeckou tématikou, výroba zámecké listiny, psaní brkem, pečetění), relaxační zóna (hry, puzzle, hlavolamy, knihy, relax vaky), hernička (skluzavka, přelézačka, houpačka, látkový tunel, chůdy, obří bublifuky)

SOBOTA

Hlavní scéna
10:00 MĚLNIČANKA – mělnický dechový orchestr
11:30 DIXIELAND MESSENGERS – energický dixieland nejen z Chicaga
13:00 MONIKA ABSOLONOVÁ – ceněná muzikálová zpěvačka a držitelka Thalie
14:30 MIRAI – když nemůžeš, přidej víc s objevem roku 2017
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ – dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 GOLDEN BIG BAND PRAGUE S EVOU PILAROVOU – swingový orchestr Petra Soviče se speciálním programem na oslavu 100 let české státnosti
19:15 LUCIE BÍLÁ – mnoho a mnohonásobná zlatá slavice
20:30 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ – ku příležitosti oslav 80.konaného vinobraní a 100 let české státnosti
21:10 XINDL X – oblíbený písničkář, textař a scénárista
22:40 VYPSANÁ FIXA – chytlavý pop punk

Country scéna
10:00 SPARE PARTS – trocha libereckého bluegrassu
11:30 PETRFTNER – český písničkář, skladatel, textař, muzikant a zpěvák z Ústí nad Labem, který se do povědomí dostal uvedením protestsongu Ty jsi to Ústí.
13:00 THE BASKETLES – nejlepší revival Creedence Clearwater Revival a Beatles
14:30 BLUE BROTHERS – Smršť energických songů nejen z legendárních filmů vám zaručeně zvedne náladu
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ – dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 ONDŘEJ RUML – populární zpěvák a talentovaný multiinstrumentalista se svým unikátním projektem
18:30 KRAUSBERRY – blues-rocková legenda české hudební scény
20:00 NETŘESK – country je to, co se nám líbí... , netradiční country bál s libereckou skupinou

Dobová scéna
10:00 ŽESŤOVÝ KVINTET – hudba k výročí První republiky
10:45 MĚŠEC – Rytíři Mělničtí a jejich šermířské vystoupení
11:20 PAVEL CUDLÍN TORTURA – aneb ukázky práva útrpného
12:05 TURNAJ POHÁDKOVÝCH POSTAV – šermířské vystoupení SHŠ Bakaláři
12:45 ELTHIN – středověká hudba z Plzně
13:25 BUBÁCI – šermířské vystoupení dle nového stejnojmenného minifilmu domácích Rytířů Mělnických
13:55 POSLEDNÍ PROPADNE PEKLU – šermířské vystoupení SHŠ Bakaláři
14:25 PAVEL CUDLÍN TORTURA – aneb ukázky práva útrpného
15:05 ELTHIN – středověká hudba z Plzně
16:00 HISTORICKÝ PRŮVOD ALEGORICKÝCH VOZŮ – dějiny vinařství a města Mělníka k příležitosti 100 let vzniku Československa
17:00 FRAŠKA O DUŠANOVĚ DUŠI – fraška pro starší děti a dospělé v podání divadla Spektákl
18:30 KONCERT K OSLAVĚ 100 LET REPUBLIKY – Daja & Shadde Yadda představí jazzové a swingové šlágry první republiky
20:30 CIRCUS BROTHERS – s neuvěřitelnou energií zahraný disco-balkan, klezmer

Královská pohádková scéna
11:00 – 17:00 Královská pohádková cesta – tvořivá dílna, relaxační zóna, hernička, foto koutek
11:00 Pohádka Květ zapomnění –
15:00 Pohádka – Sváťovo divadlo –

NEDĚLE

Hlavní scéna
10:30 JAROŠÁČEK A JAROŠOVCI – vystoupení mělnických folklorních souborů
11:15 GAUDEAMUS – Folklorní soubor VŠE v Praze
12:30 CIMBAL BROTHERS – známé světové i domácí skladby v netradičním podání
14:00 SLZA – hvězdy internetu a držitelé Českého slavíka
15:30 TRESTÁNÍ NEPOCTIVÝCH ŘEMESLNÍKU – tradiční scénka v podání Nového divadla Mělník
16:00 MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE – závěr vinobraní s legendou českého bigbeatu

Country scéna
10:00 NECHÁME TO BÝT – pop – rock z nedalekého Štětí
11:30 MONOGRAM – pražská bluegrassová skupina která patří k špičce tohoto žánru
13:00 KALANDRA MEMORY BAND – pocta Petru Kalandrovi s repertoárem jeho známých i neznámých písní, včetně repertoáru Marsyas nebo ASPM
14:30 PETR KOCMAN & BAND – přední interpret naší moderní country music

Dobová scéna
10:00 NEVĚSTA PRODANÁ CO JI SLOŽIL SMETANA – Téměř pohádkový příběh Jeníka a Mařenky ze slavné opery Bedřicha Smetany je určen starším dětem i dospělým divákům. Uvádí DS Jedeme k vám.
11:15 ŠVITORKA – mělnický dechový orchestr zahraje pod vedením Václava Jakubce české lidové a klasické písně
12:45 FUNNY FELLOWS PARADE – elegantní hudebně humorné představení ve stylu 20. – 30. let
14:15 PRAGTET – VYSTOUPENÍ K VÝROČÍ PRVNÍ REPUBLIKY – písně tria Voskovec – Werich – Ježek
15:45 CHYTILA PATROLA – STAROPRAŽSKÉ PÍSNIČKY – hašlerky a staropražské písně v podání Patroly Šlapeto

Královská pohádková scéna
11:00 – 17:00 Královská pohádková cesta – tvořivá dílna, relaxační zóna, hernička, foto koutek
10:30 Pohádka Medvědí princ –
14:00 Trpasličí pohádky – pohádka

Kompletní informace na oficiálních stránkách Mělnického vinobraní