Program / Hodinka s Pegasem

začátek: úterý, 6. 6. 2017, 17.00 hod., hudební sál MKD

konec: úterý, 6. 6. 2017, 18.30 hod.

vstupné: zdarma

Setkání literárního klubu

Autorské čtení členů mělnického literárního klubu Pegas Mělník uvádí Pavel Malák.
V první části programu vypráví o své cestě po Jordánsku Magdalena Pokorná, v druhé časti pak zarecitují svoji poezii členové klubu.

Pegas

Literární klub Pegas vznikl v Mělníku v roce 1987. Tehdy stálo u jeho zrodu několik nadšenců píšících poezii, kteří se začali scházet a navzájem si předčítat své verše. Během let členů přibývalo, noví přicházeli, jiní se odstěhovali, někteří odešli navždy – celkem již prošlo Pegasem více než 100 básníků různých generací.

Dnes má literární klub Pegas Mělník 51 členů nejen z Mělníka a celého regionu, ale i z nejrůznějších koutů Čech a Moravy. Ti z Mělníka, blízkého okolí a z Prahy se pravidelně jednou měsíčně setkávají na schůzkách, kde hovoří o poezii, předčítají si své básně a plánují další činnost; ti z daleka se účastní práce klubu korespondenčně – posílají své básně do sborníků a na výstavy, které Pegas pořádá, účastní se společně různých literárních soutěží, jako je například Jičínské poetické jaro, Řehečská slepice, Polabský knižní veletrh nebo broumovské dny poezie a jiné.

Více o souboru