Program / The Dixieland Messengers Praha s Václavem Fialou

začátek: středa, 6. 12. 2017, 19.30 hod., hudební sál MKD

konec: středa, 6. 12. 2017, 21.00 hod.

vstupné: 100 Kč

Swingový večer

The Dixieland Messengers Praha založil koncem roku 1998 trombonista Václav Fiala s úmyslem navázat na koncepci interpretace jazzu a blues z klasického neworleánského období 20. až 40. let s původními prvky afroamerického folkloru a při dodržení obvyklé instrumentace, t.j. trubky, klarinetu, trombonu, piana, basy, banja a bicí soupravy.

Je to pravděpodobně nejmladší dixielandová skupina v ČR a to i přesto, že někteří z hudebníků patří k těm vůbec nejstarším dosud aktivním jazzovým muzikantům (na české jazzové scéně působí již od konce padesátých let).

Ti se v The Dixieland Messengers Praha setkávají se dvěma generacemi mladších dixielandových muzikantů a setkání je to všestranně prospěšné. Vzniká tím sestava oplývající nejen zkušeností a jistotou, ale i energií a velkém entuziasmem a tím si všude na svých produkcích doma i v zahraničí získávají uznání a sympatie posluchačů.

The Dixieland messengers Praha má stálé angažmá v předním pražském jazzovém klubu Reduta a Jazz Dock Praha. Úspěšné byly účasti na mezinárodních jazzových festivalech, např. Dixieland Festival Dresden, Dixieland Fesztival Salgotarjan atd.

Obsazení:

Darja Kuncová – vocal
Václav Fiala – trombone, leader, vocal
Jiří Masáček – cornet
Otakar Martinovský – clarinet
Josef Pitor – banjo
Pavel Hradil – bass
Michal Fiala – drums, washboard

“Více o skupině”: http://dixielandmessengers.webnode.cz/